Kamu Politikasında Başarı ve Başarısızlık Türkiye’nin Yenilenebilir Enerji Politikalarının Değerlendirilmesi pdf – Yandex indir

tarafından
7
Kamu Politikasında Başarı ve Başarısızlık  Türkiye’nin Yenilenebilir Enerji Politikalarının Değerlendirilmesi pdf – Yandex indir

Gelişmiş her toplumun kalbinde, zamanımızın çok yönlü zorluklarına çözüm bulmak için titizlikle hazırlanmış, iyi yapılandırılmış bir kamu politikaları çerçevesi yatar. Bu politikalar; ulusların kaderini şekillendirme, dışlanmış toplulukları yükseltme, çevreyi koruma ve ekonomik refahı artırma gücüne sahiptir. Onlar bizi daha iyi bir geleceğe yönlendiren görünmez ellerdir. Kamu Politikasında Başarı ve Başarısızlık başlıklı bu kitap, sizi dünyamızı dönüştüren karmaşık kamu politikaları ağının büyüleyici bir keşfine davet ediyor.

Peki, bazı politikalar başarılı olurken diğerlerinin başarısız olmasını sağlayan şey nedir? Bir politikanın, yalnızca zorlu siyasi tartışmalardan sağ çıkabilmesi için değil aynı zamanda uygulanmasında da başarılı olması için hangi bileşenler gereklidir? Kamu politikası başarı öykülerini araştırdıkça vizyon sahibi liderliğin, veriye dayalı karar vermenin, halkın katılımının ve uyum sağlama yeteneğinin dünyamızı daha iyiye doğru şekillendirmedeki derin etkisini ortaya çıkarmak mümkün.

İklim değişikliği, enerji güvenliği ve sürdürülebilir kalkınmaya ilişkin endişelerin arttığı bir dönemde, etkili yenilenebilir enerji politikalarının rolü ve başarısı hiç bu kadar kritik olmamıştı. Yenilenebilir enerji politikalarının benimsenmesi ve uygulanması; enerji ortamımızı yeniden şekillendirme, iklim değişikliğinin etkilerini hafifletme, sonlu fosil yakıtlara olan bağımlılığımızı azaltma ve ekonomik büyümeyi artırma potansiyeline sahip. Bu vesileyle “yenilenebilir enerji” alt başlığında, kamu politikasında başarıya giden olası yolların daha derinden inceleneceği bir labirentte gezinmeye davetlisiniz!
 

Kamu Politikasında Başarı ve Başarısızlık Türkiye’nin Yenilenebilir Enerji Politikalarının Değerlendirilmesi isimli 398 sayfadan oluşan kitap ; Ömer Fuad Kahraman tarafından yazılmış ve NOBEL BİLİMSEL yayınevinin 02.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Kamu Politikasında Başarı ve Başarısızlık Türkiye’nin Yenilenebilir Enerji Politikalarının Değerlendirilmesi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.