Kamelyalı Kadın La Dame Aux Camelias pdf – Yandex indir

tarafından
6
Kamelyalı Kadın  La Dame Aux Camelias pdf – Yandex indir

Alexandre Dumas Fils’in 1848 yılında yayınlanan Kamelyalı Kadın, yazar Dumas’ın Marie Duplesis  ile yaşadığı aşk hikâyesini anlattığı tarihin en tanınmış aşk romanlarından birisidir.
Eser kısa bir zaman sonra tiyatroya uyarlanmış daha sonra da İtalyan besteci Verdi tarafından yazılmış olan La Traviata’nın ilham kaynağı olmakla kalmamış günümüze kadar defalarca beyazperdeye uyarlanmıştır.
19. yüzyıl Fransa’sını arka planına alan roman, genç hukukçu Armand Duval ile kamelyalarıyla âşıklarına göz kırpan Marguerite Gautier’nin yaşadıkları aşklarıyla bir dönemin her türlü anlayışına kafa tutarken, sosyal yaşamı da gözler önüne serer.
Ve yaşadığı hayata rağmen masumiyetini ve duygusallığını kaybetmeyen bir kadının yaşadıkları üzerinden anlatılan sevmenin, sevginin ve aşkın ne olması gerektiğine sizde hayret edeceksiniz.
 

Kamelyalı Kadın La Dame Aux Camelias isimli 272 sayfadan oluşan kitap ; Alexandre Dumas Fils tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINLARI yayınevinin 02.02.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Kamelyalı Kadın La Dame Aux Camelias pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.