Kalpaksız Kuvvayı Milliyeci Uğur Mumcu pdf – Yandex indir

tarafından
4
Kalpaksız Kuvvayı Milliyeci Uğur Mumcu pdf – Yandex indir

“Uğur, bir Cumhuriyet ordusudur. Uğur, bir Kemalistti, kuvvacıydı, emekten yanaydı, sosyalistti. Bütün bunlar bir arada olur mu, sorusunun cevabı kendi kişiliğiydi.”
ALİ SİRMEN
 
 “Uğur, müthiş çalışkan bir adamdı. 1900’lerde doğsa, kesin Sivas kongresinde olurdu. Uğur’un cenazesi bir başka doğumdur.”
ALTAN ÖYMEN
 
“Uğur, gelmiş geçmiş en büyük gazetecidir. Gerçeği yazma konusunda hiç sansürü yoktu. Çizgisi sağlamdı, haber kaynakları sağlamdı. Bilgili, yürekli, cesur, katıksız bir Atatürkçüydü.”
EMİN ÇÖLAŞAN
 
“Uğur’un katli, bir karşı devrim hareketidir… Öngörüsü çok yüksekti. Bugünleri 1980’lerde gördü, yazdı. Toplumu aydınlatmayı, bilgilendirmeyi amaç edinmiş, tutkulu bir gazeteciydi.”
HASAN FEHMİ GÜNEŞ
 
 “Uğur Mumcu’nun içinde bir yanardağ coşkusu vardı.”
RUTKAY AZİZ
 
“Uğurlar Olsun türküsünü on dakikada besteledim. İçimden dökülüverdi. Keşke katletmeselerdi de bestelemeseydim.”
 
SELDA BAĞCAN
 
“Uğur Abi’ye yardım etmekten büyük onur duyuyordum. O bizim için en güvenli limandı.”
MELİH YÜZBAŞIOĞU
 

Kalpaksız Kuvvayı Milliyeci Uğur Mumcu isimli 280 sayfadan oluşan kitap ; Mustafa Balbay tarafından yazılmış ve HALK KİTABEVİ yayınevinin 23.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Fransız Devrimi (Karton Kapak) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Fransız Devrimi (Karton Kapak) indir, Fransız Devrimi (Karton Kapak) oku ve Fransız Devrimi (Karton Kapak) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kalpaksız Kuvvayı Milliyeci Uğur Mumcu pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.