Kafkasya pdf – Yandex indir

tarafından
40
Kafkasya pdf – Yandex indir

Elinizdeki bu kitap Kafkasya’yı enine boyuna inceleyen büyüleyici bir çalışma. Avrupa, Asya ve Ortadoğu’nun sınırlarında yer alan bu karmaşık bölgenin tarih öncesinden bugününe ışık tutan, Kafkasya’nın tarihini bir bütün halinde sunan kitap, modern tarihçiliğin emsalsiz örneklerinden biri. Kafkasya binlerce yıl boyunca birbirleriyle kesişen göç, istila, ticaret ve kültür yollarının bir merkezi; Avrupa ile Asya arasında tekrar tekrar karşılaşılan, istilalara açık bir köprü olmuştur. Hem İngilizce ve Rusça kaynaklara hem de Farsça ve Arapça çevirilere dayanan bu yetkin çalışma, bölgenin Ermeniler, Azeriler, Çeçenler, Dağıstanlılar, Çerkezler ve Gürcüler de dahil olmak üzere yerli toplulukları ve onların, bölge yaşamında bugün hâlâ rol oynayan bölge dışından topluluklarla ilişkileri üzerinde yoğunlaşmakta. Kitap bunun yanı sıra, Kafkas ülkerinde Rus emperyalizminin rolüne ve yerli topluluklarının büyük bir kısmının nazik dengelere dayanan bağımsızlık girişimleri uğruna umutsuz mücadelelerine eleştirel bir bakış açısı da sağlamaktadır.
 

Kafkasya isimli 912 sayfadan oluşan kitap ; James Forsyth tarafından yazılmış ve AYRINTI YAYINLARI yayınevinin 03.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Osmanlı'dan Günümüze Asker ve Siyaset pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Osmanlı'dan Günümüze Asker ve Siyaset indir, Osmanlı'dan Günümüze Asker ve Siyaset oku ve Osmanlı'dan Günümüze Asker ve Siyaset pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kafkasya pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.