Kafası Karışmışlar İçin Adorno pdf – Yandex indir

Kafası Karışmışlar İçin Adorno pdf – Yandex indir

Yirminci yüzyılın en etkili filozof ve kültür kuramcılarından bir olan Adorno’yu okumak zorlu bir iştir. Çalışmaları çoğu zaman çetrefil ve nüfuz edilemez görünür, özellikle de onun yaslandığı felsefe gelenekleri hakkında pek fazla bilgisi olmayanlar için. Onun ortak duyu saydığımız şeyleri yıkma ve yirminci yüzyıl Avrupa ve Amerika kültüründe baskın gördüğü eğilimlere saldırma tarzı okurun önündeki güçlükleri daha da pekiştirir.
 
Kafası Karışmışlar için Adorno, Adorno’nun düşüncesine ilişkin, okuru küçük görmeye ya da yanıltmaya yeltenmeyen, teşvik edici ve anlaşılabilir bir açıklama sunuyor. Hem Adorno’yu henüz tanımayanlar hem de onun çalışmaları hakkında mesafe katetmek için uğraşanlar, anlaşılır bir tarzda yazılmış, kapsayıcı, özel olarak tam da onun metinlerini okumayı ve anlamayı zorlaştıran meseleler üzerine odaklanmış bu çalışmayı çok değerli bir kaynak olarak görecekler. Adorno’nun çalışmalarındaki anahtar temalar etrafında düzenlenmiş metin, onun yazılarında estetiğin merkezi konumu, popüler kültür üzerine çokça yanlış anlaşılmış denemeleri ve Adorno’nun felsefesinde özgürlük fikrinin önemi başta olmak üzere, konulara duru ve ufuk açıcı açıklamalar getiriyor.
 
 

Kafası Karışmışlar İçin Adorno isimli 254 sayfadan oluşan kitap ; Alex Thomson tarafından yazılmış ve DİPNOT YAYINLARI yayınevinin 11.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Cehennem Değirmeni-Siyasi Hatıralarım pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Cehennem Değirmeni-Siyasi Hatıralarım indir, Cehennem Değirmeni-Siyasi Hatıralarım oku ve Cehennem Değirmeni-Siyasi Hatıralarım pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kafası Karışmışlar İçin Adorno pdf – Yandex indir - PDF indir