Kadınlar Ülkesi pdf – Yandex indir

tarafından
44
Kadınlar Ülkesi pdf – Yandex indir

Feminist edebiyatın en önemli erken dönem temsilcilerinden Charlotte Perkins Gilman, Dağı Yerinden Oynatmak adlı eserinin ardından yeni bir ütopya kuruyor: Kadınlar Ülkesi. 

Maceraya ve bilime düşkün ancak kişilikleri birbirinden tamamen farklı üç Amerikalı erkek sadece kadınların yaşadığı bir ülke keşfeder. Yaşadıkları dünyadaki kötülükler, düşmanlıklar, savaşlar yoktur bu ülkede, aksine derin bir dostluk ve kardeşlik, hepsinden önemlisi evrensel bir annelik duygusu vardır. Kahramanlarımız, hoş burada kahraman sıfatını hak eden erkekler midir sizler karar vereceksiniz, bu eşsiz ülkeye uyum sağlamaya çalışırken zihinlerindeki kadın algısı değişmeye başlar ve hem kadınları hem de birbirlerini yeniden tanırlar. 

Böyle bir yerde neler kazanacak, nelerden mahrum kalacak, neleri arayacak ya da hiç aramayacaklardır? Gilman 1915 yılında bu kitabı kaleme alırken sadece kadınların hayattaki konumlarına değil, aynı zamanda dönemin politikasına, ekonomisine, tarımına, eğitimine, yoksulluğuna, bilimine ve daha nicesine o kendine özgü hiciv dolu üslubuyla değinmiştir. 

Kadınlar Ülkesi kadınların başarabileceklerine, dostluğun ve birlikteliğin getirilerine, savaşsız ve hoşgörülü bir dünyanın umuduna sesleniştir.
 
 

Kadınlar Ülkesi isimli 176 sayfadan oluşan kitap ; Charlotte Perkins Gilman tarafından yazılmış ve CEM YAYINEVİ yayınevinin 12.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Germanicia Güzeli pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Germanicia Güzeli indir, Germanicia Güzeli oku ve Germanicia Güzeli pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kadınlar Ülkesi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.