Kadın ve Evlilik Hayatı pdf – Yandex indir

tarafından
7
Kadın ve Evlilik Hayatı pdf – Yandex indir

Evlilik, bir erkekle bir kadın arasındaki en sıkı ve en samimi bağdır. Evlilik, mutlulukta ve felakette tek vücut olduklarını, kaderlerinin ayrılmaz bir bütün olduğunu ve bunu kendilerinden doğacak nesillerde de devam ettireceklerini topluma ve kanunlara beyan ve taahhüt etmeleri demektir.
Evlilik, bir erkek ve bir kadın arasındaki bağlılığın en doğal, en uygun ve en ahlaki biçimidir. Çünkü bu tür bir birliktelik hem en güçlü fiziksel arzuların hem de en yüksek ruhani eğilimlerin tatminine dayanır. Böyle bir bağlılık, bir erkek ve bir kadın arasında en samimi ruh birliğinin kurulmasına zemin hazırladığı gibi, her iki taraf için de maddi menfaatleri ve en elverişli yaşam koşullarını garanti eder.
Ama öte yandan evlilik, insanların birbirlerine karşı gösterebilecekleri en yüksek erdemleri ve en iğrenç ahlaksızlıkları da bünyesinde barındırır; insanlara hayatta hayal edilebilecek zevklerin en tatlısını ya da acıların en korkunç olanını verebilir.
 

Kadın ve Evlilik Hayatı isimli 136 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Enoch Heinrich Kisch tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINEVİ yayınevinin 06.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Kadın ve Evlilik Hayatı pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.