Kadın İlmihali pdf – Yandex indir

tarafından
8
Kadın İlmihali pdf – Yandex indir

İslam dininin en üst makamında Ehl-i Beyt (a) yer alır. Allah tarafından Kur’an’da masum ilan edilen, sevgileri her Müslümana farz edilen bu mukaddes beş şahıstan biri de Hz. Fatıma’dır (a) yani bir kadındır.
Hz. Fatıma’nın (a) bu önemli konumu, kadının dindeki yerinin belirleyici unsurudur. Yani, Ehl-i Beyt’e (a) bağlılık iddiasında olan her kadın bir “Fatıma” olmalıdır.
Ailenin temel taşı olan bir kadının “Fatıma” olması ise zürriyetinden Hasanların, Hüseyinlerin ve Zeyneplerin gelmesini sağlayacaktır.
İşte bu kitap, Ehl-i Beyt’ten (a) gelen hadisler ışığında Cennet Kadınlarının Seyyidesi Fatımatu’z-Zehra’yı örnek almış bir kadının, dini vecibelerini nasıl yerine getireceği konusunda kendisine rehberlik etmek üzere hazırlanmıştır.
Şüphesiz muvaffakiyet Allah’tandır.
 
Ahmet VERDE
 

Kadın İlmihali isimli 256 sayfadan oluşan kitap ; Ahmet Verde tarafından yazılmış ve İMAM RIZA DERGAHI YAYINLARI yayınevinin 14.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kelam İlminde Metodoloji pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Kelam İlminde Metodoloji indir, Kelam İlminde Metodoloji oku ve Kelam İlminde Metodoloji pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kadın İlmihali pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.