Jung: Arketipler, Rüyalar ve Din pdf – Yandex indir

tarafından
4
Jung: Arketipler, Rüyalar ve Din pdf – Yandex indir

Jungiyen psikolojiye giriş̧ niteliğindeki bu eser, derinlik psikolojisinin üç büyük kurucusundan biri sayılan C. G. Jung’un düşünsel mirasını muhtasar biçimde özetliyor. Kolektif bilinçdışı, arketipler, rüyalar, mitler ve bireyleşme süreci gibi Jungiyen kavramlar üzerine etkileyici bir tartışma sunarken; insan bilincinin içrek doğasını, rüyaların ve mitlerin sembolik okumaları ile inceliyor.
Jungiyen düşünceyi kronolojik-biyografik bir metotla ele alan yazar; bilimsel, klasik ve kutsal metinlere atıflarıyla oldukça zengin bir anlatım sağlıyor.
Jung’un özel asistanlığını yapan ve Jungiyen okulun önde gelen otoritesi olarak kabul edilen Dr. Meier’in konferanslarından derlenen bu kitapta; insan ruhunun çalışma mekanizması, rüyaların anlamı ve yorumlanması, inançların benliğe ve iyileşme faktörüne etkisi, peri masallarının ve halk edebiyatının gizli formülleri ile “bütüncül bir kimliğe erişmek” gibi pek çok detay bulacaksınız.
 

Jung: Arketipler, Rüyalar ve Din isimli 140 sayfadan oluşan kitap ; Carl Alfred Meier tarafından yazılmış ve LEJAND yayınevinin 15.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Jung: Arketipler, Rüyalar ve Din pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.