İzmir Şerbetleri pdf – Yandex indir

tarafından
4
İzmir Şerbetleri pdf – Yandex indir

Gazetecilik eğitimi almış ve yayıncılığa gönül vermiş biri olarak 2017 yılında şehrin ilk gastronomi dergisi olan “İzmir Lezzet Dergisi’ni çıkarmaya başladım. Derginin yayın danışmanlarından araştırmacı yazar Dr. Eren Akçiçek, İzmir Lezzet Dergisi’ndeki ilk köşe yazılarından birini Şerbetçi Kadri Ağa’ya ayırmıştı. Bu sayede tanıdığım İzmirli Şerbetçi Kadri Ağa’yı da anmak ve şerbet kültürümüzü anlatmak istedim. Mutfak kültürümüzde önemli bir yere sahip olan unutulmuş şerbetleri, sıra dışı hikâyesi ile Şerbetçi Kadri Ağa – Kadri Unutulmaz’ı hatırlatmayı kendime borç bildim. Şifalı ve sağlıklı bir içecek olan şerbetleri, şerbet kültürümüzü özellikle yeni nesillere hatırlatmak, tekrar şerbet yapımına özendirmek amacıyla tarifler de ekledim.
Bu kitapla, günümüzün sağlıksız içeceklerine alternatif olarak, taze meyvelerle ve baharatlarla üretilen sağlıklı, lezzetli şerbetleri günlük hayatımıza yeniden kazandırmayı hedefliyorum. Umarım meraklısına bir rehber olur. Zengin geleneksel Türk mutfağına katkıda bulunmuş, başta “Şerbetçi Kadri Ağa” olmak üzere, bütün ustalara saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Bu kitabı çıkartmam konusunda beni yüreklendiren ve destekleyen Dr. Eren Akçiçek ve Burçin Kipman’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
 

İzmir Şerbetleri isimli 100 sayfadan oluşan kitap ; Sibel Önbaş tarafından yazılmış ve PAPİRÜS YAYINEVİ yayınevinin 07.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

İzmir Şerbetleri pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.