İyi ki Varsın pdf – Yandex indir

tarafından
11
İyi ki Varsın pdf – Yandex indir

Cafer Türkseven’in duygu sesini ve bizim söylemek isteyip söyleyemediklerimizi şiirlerinde hissederiz. Biraz yalın, biraz sade görünse de, şiirlerindeki samimi atmosfer, bu şiirlerin sevilmesine neden oluyor.
Cafer Türkseven’in yazdıklarını, bu gözle okursanız bana hak vereceksiniz. Son derece sanatkârane, son derece estetik ve sanatsal ögelerle dolu olarak ortaya konan pek çok ünlü şairlerin şiirlerinden daha kalıcı, cana yakın ve  içten olan Cafer Türkseven’in şiirleri, ben inanıyorum ki sevilecektir. Bu şiirleri bizlere sevdirecek olan, samimiyet, ortak insani değerler ile milli duygulardır.
Cafer Türkseven, Ticaret Lisesinde, Kültür-Edebiyat Kolu Başkanı iken şiirler yazıyordu. Hayat mücadelesi içinde şiir yazmaya uzun süre ara veren Türkseven; edebiyatla, edebi ürünlerle ve Türk kültürüyle ilgili kitapları okumakla ilgisini katiyen kesmedi. Hatta; şiir ve edebiyatla ilgili yayın yapan bazı radyolarda, yönetmen ve yapımcı olarak canlı yayınlar gerçekleştirdi. “Anılara Yolculuk”, “Unutulmayanlar” gibi programları hazırladı ve sundu.
Yıllar sonra yeniden şiir yazmaya başladı. Şiirlerinin bazıları değişik gazetelerde ve sanat dergilerinde yayımlandı. Yayımlanan şiirlerinin bazıları bestelendi, seslendirildi; gazetelerde köşe yazıları yazdı. Özellikle şiir konusunda ortaya koyduğu düşünceler takdir topladı.
Cafer Türkseven’in bu kitabı, onun şiir konusunda yayımladığı ilk kitabıdır. Benim kadim dostum, sevdiğim kardeşim Cafer Türkseven’i kutluyor, ona uzun, sağlıklı, mutlu bir yaşam diliyor, şiir dünyasına yeniden döndüğüne seviniyor ve “hoş geldin” diyorum.
Saygılarımla…
 Prof. Dr. Hayrettin İVGİN
Halk Bilim Araştırmacısı-Yazar
 

İyi ki Varsın isimli 96 sayfadan oluşan kitap ; Cafer Türkseven tarafından yazılmış ve KÜLTÜR AJANS yayınevinin 28.02.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kesişen Yollar pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Kesişen Yollar indir, Kesişen Yollar oku ve Kesişen Yollar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İyi ki Varsın pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.