İyi İnsan pdf – Yandex indir

tarafından
20
İyi İnsan pdf – Yandex indir

“İyi insan’’ kimdir? ‘’İyilik’’ nedir? Sorularının cevabı herkese göre farklı olabilir. Gerçekte iyi insan, onu yoktan var eden sahibinin iyi dediğidir. Yüce yaratıcı insanlara gönderdiği kitabında iyi insanı ve iyilik kavramını onlarca ayette bizlere açıklıyor ve öğüt veriyor. İyi insan olabilmek için onu yoktan var eden, imal eden yaratıcının talimatlarını, yani kullanım kılavuzunu iyi okumalı ve uygulamalıyız.
 
Unutma!
 
Eğer bir insan, dürüst değilse geriye kalan şeylerin pek önemi yoktur. Dünyayı düzeltmek istersen önce insanı düzelteceksin.
 
Unutma!
 
İyi insanlar susmamalı ve kötülüğe karşı mücadele etmelidir. Çünkü yeryüzü kötülüğe tok, iyiliğe açtır ve şunu bil ki; ‘’dünyayı iyilik kurtaracak.’’
 
Unutma!
 
– Elde ettiğin şeylere şükret! Edemediğin şeylere sabret!
– Ne yaparsan yap, ama Allah rızası için yap! Yaptığın her şeyi de Allah’ın rızasına uygun yap!
 

İyi İnsan isimli 194 sayfadan oluşan kitap ; Nurettin Karaca tarafından yazılmış ve GÜLNAR YAYINLARI yayınevinin 02.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Gök Yeleli Atlılar Altın Tuğ ve Mete Han pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Gök Yeleli Atlılar Altın Tuğ ve Mete Han indir, Gök Yeleli Atlılar Altın Tuğ ve Mete Han oku ve Gök Yeleli Atlılar Altın Tuğ ve Mete Han pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İyi İnsan pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.