İttihatçıların Meşhur Polis Müdürü ve Beyrut Valisi Azmi Bey pdf – Yandex indir

tarafından
7
İttihatçıların Meşhur Polis Müdürü ve Beyrut Valisi Azmi Bey pdf – Yandex indir

Bu çalışma, İttihat ve Terakkinin yönetiminde Osmanlı idaresinde yer almış ve daha çok Polis Müdürlüğü ve Beyrut Valiliği görevleriyle ünlenmiş Hüseyin Azmi Bey’i anlatmaktadır. Bu kitapla birlikte Osmanlı Devleti’nin son dönemi ile birlikte, Cumhuriyet’in ilk döneminde meydana gelen siyasal çatışmaları, ittihatçı kimliği ile ünlenen polis müdürünün gözünden tanıklık edeceksiniz.
 
Sultan Vahdettin’i şehzadeliği sırasında tutuklattıracak kadar vazifesever olan Azmi Bey, İttihat ve Terakkinin iktidarı sırasında kilit görevlerin aranılan adamı olmuştur. İttihat ve Terakkinin önde gelen isimleri ile devletin kaderine yön veren kararlara imza atmış olan Azmi Bey, sırası ve yeri geldiğinde sahalara da inerek zor ve çetrefilli görevlerin üstesinden gelmiştir. Kendisine verilen hiçbir görev ve sorumluluktan kaçmamıştır. Bu nedenledir ki kendi deyişi ile siyaset adamından daha çok idare adamıdır.
 
 
Babası Osman Nesib Bey nasıl ki Sultan II. Abdülhamid’in en yakın hizmetlilerinden olmuşsa kendisi de ittihatçı liderlerin her daim hizmetinde yer almıştır. Bu nedenle ittihatçı liderler, I. Dünya Savaşı sonrasında yurdu terk ederlerken, geride bırakılamayacak kadar değerli bulduklarından dolayı Azmi Bey’i geride bırakmayarak yanlarına almışlardır.
 
Okuyucular Azmi Bey hakkında birçok ayrıntıyı bu kitapta bulabilir.
 

İttihatçıların Meşhur Polis Müdürü ve Beyrut Valisi Azmi Bey isimli 238 sayfadan oluşan kitap ; Cemal Tepe tarafından yazılmış ve ZET YAYINLARI yayınevinin 09.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

İttihatçıların Meşhur Polis Müdürü ve Beyrut Valisi Azmi Bey pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.