İttihat ve Terakki Cemiyeti pdf – Yandex indir

tarafından
5
İttihat ve Terakki Cemiyeti pdf – Yandex indir

“Terakki ve İttihat Cemiyeti, tarihimizin her zaman için iftihar edeceği bir teşekküldü. Onu sarsan, solduran; kendi tarihi adıyla İttihat ve Terakki, fırkacılık hayatına atılması ve kendi kendini aşındırması olmuştur.
Cemiyetin bir uzvu sıfatıyla, onun bu vaziyete düşmemesi için, ben çok uğraştım; fakat cemiyetin bünyesine yapışan tufeyliler, hazıra konmak için o eski feragat sahibi başları, nabız tutmak sanatıyla hırs ve istibdat çukuruna sürüklediler.

Cemiyetin şerefli tarihiyle fırkanın hata ve mesuliyetleri birbirine karıştırılmamalıdır. Fırka büsbütün başka bir teşekkül ve büsbütün başka bir istikamettir. Adeta İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin tereddiyi andıran bir istihalesidir. Bazı şahsiyetlerin her iki safhada rol almaları zihinlerde büyük karışıklıklar ve yanlışlıklara sebep olabilir. Ancak cemiyetin ve fırkanın tarihleri üzerinde yapılacak ciddi bir tahlil bize her ikisinin karakterlerini göstereceği gibi o şahsiyetlerin ihtilalci ve devlet adamı sıfatı ile rollerini ve kıymetlerini de bize anlatır.”
 

İttihat ve Terakki Cemiyeti isimli 352 sayfadan oluşan kitap ; Kazım Karabekir tarafından yazılmış ve YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 23.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Osmanlı’dan Günümüze Türkiye’de Siyasal Hayat pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Osmanlı’dan Günümüze Türkiye’de Siyasal Hayat indir, Osmanlı’dan Günümüze Türkiye’de Siyasal Hayat oku ve Osmanlı’dan Günümüze Türkiye’de Siyasal Hayat pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İttihat ve Terakki Cemiyeti pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.