İstihbarat Sanatı CIA Gizli Servisi’nde Geçen Bir Ömürden Çıkarılan Dersler pdf – Yandex indir

tarafından
5
İstihbarat Sanatı  CIA Gizli Servisi’nde Geçen Bir Ömürden Çıkarılan Dersler pdf – Yandex indir

“Tabiatı gereği, Merkezi İstihbarat Teşkilatı’nın (CIA) iç işleyişini aktaran birinci elden anlatılara pek rastlanılmaz. Hele Gizli Servis hakkında bilgi veren bir kaynağa ulaşmak ise nadirattandır. Büyükelçi Henry Crumpton’ın yeni kitabı İstihbarat Sanatı bu yüzden son derece önemli: Bu kitap sayesinde halkın devlet idaresinin kıyısında yer alan çok sayıdaki belirsiz alana dair bilgisi bir nebze olsun artacaktır.”
Salon
 
“CIA’in en gizli -ve en gizemli- birimine çarpıcı bir bakış.”
Kirkus Reviews
 
Yürüttüğü operasyonlarla efsane olmuş bir CIA casusu ve terörle mücadele uzmanının tehlikelerle dolu, aksiyon yüklü kariyerinin hayranlık uyandırıcı anlatımı…
Bir CIA görevlisi nasıl yetişir? CIA Gizli Servisi hangi faaliyetlerde bulunur? Bir casus nasıl angaje edilir? Terörle mücadelede istihbaratın rolü nedir? CIA küresel operasyonları kimlerle ve nasıl yürütüyor? Operasyonlarıyla ABD dış politikasına nasıl yön veriyor? CIA ve FBI tarafından ülke içinde ve dışında istihbarat faaliyetleri nasıl yürütülür? Hangi yöntemler kullanılır?
Yirmi dört yıl boyunca CIA Gizli Servisi’nde görev yapan Henry A. “Hank” Crumpton, elinizdeki kitapta bir casus olarak hizmet etmenin ne demek olduğuna dair çok önemli dersler barındıran heyecanlı hikâyesini yazıyor. Afrika’da CIA’in yürüttüğü eleman angaje operasyonlarından Predator insansız hava araçlarına yönelik öncü nitelikteki yeni programlara, 11 Eylül saldırıları sonrası Afganistan’da yapılan operasyonların yönetiminden ABD’de gerçekleştirilen gizli CIA operasyonlarına kadar çok çeşitli görevleri canlı bir anlatımla sunuyor. Crumpton, ABD’nin savaş yürütme tarzının dönüşümü sırasında gerek sahada gerekse de Oval Ofis’teki kişisel rolünü aktarıyor ve ülke içi istihbarat meselelerine ışık tutuyor.
Saklı kalmış gerçekleri gün yüzüne çıkaran ve ezber bozan bilgiler içeren İstihbarat Sanatı: CIA Gizli Servisi’nde Geçen Bir Ömürden Çıkarılan Dersler CIA Gizli Servisi, Amerikan istihbaratı, uluslararası terör, Amerika’nın sınırötesi operasyonları ve ülke içi istihbarat yönetimi hakkında alışılagelmiş bakış açılarını değiştirip dönüştürecek bir kitap.
 

İstihbarat Sanatı
CIA Gizli Servisi’nde Geçen Bir Ömürden Çıkarılan Dersler isimli 336 sayfadan oluşan kitap ; Henry A. Crumpton tarafından yazılmış ve KRONİK KİTAP yayınevinin 20.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Uzaktaki Yakınlarımız Afganistan Türkmenleri Büyük Selçukluların Kayıp Torunları pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Uzaktaki Yakınlarımız Afganistan Türkmenleri Büyük Selçukluların Kayıp Torunları indir, Uzaktaki Yakınlarımız Afganistan Türkmenleri Büyük Selçukluların Kayıp Torunları oku ve Uzaktaki Yakınlarımız Afganistan Türkmenleri Büyük Selçukluların Kayıp Torunları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İstihbarat Sanatı CIA Gizli Servisi’nde Geçen Bir Ömürden Çıkarılan Dersler pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.