İstanbul’un Trakya Kapısı Silivri Günümüzde ve Tarihte Gezintiler pdf – Yandex indir

tarafından
3
İstanbul’un Trakya Kapısı Silivri Günümüzde ve Tarihte Gezintiler pdf – Yandex indir

Kasabayla ilgili ilk kitabın yazarı olan babam Dr. Cemal Kozanoğlu’nun izinden giderek sizlere Selymbria/Selibria/Selivriya/Silivri’nin Antik Yunan yerleşiminden, Bizans, Osmanlı ve Cumhuriyet döneminden kesitler sundum. Bir zamanlar hiç de az olmayan tarihi eserlerinden kalanları, yani yıkımlardan kurtulmuşları anlatırken kurtulamamış olanları da unutmadım. Bu çokkültürlü kentte eskiden yaşamış üç büyük dinden ve çeşitli milletlerden insanları, uzun tarihi boyunca buradan geçenleri, -burada doğan, doğmayıp da burada bulunmuş olan- önemi kişileri sizlere tanıtmaya çalıştım. Yazılarımda kimi yerde sanat tarihçisi, kimi yerde arkeolog, bazen de turist rehberi gibi konuştum; çünkü ilk ikisinin eğitimini almıştım ve üçüncüsü de mesleğim olmuştu. Kitabımın sizleri bilgilendirmesi ve Silivri’yi bu haliyle de sevmeniz dileğiyle!
                                                                    Kemal KOZANOĞLU, 2023
 

İstanbul’un Trakya Kapısı Silivri Günümüzde ve Tarihte Gezintiler isimli 224 sayfadan oluşan kitap ; Kemal Kozanoğlu tarafından yazılmış ve TARİHÇİ KİTABEVİ yayınevinin 06.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

İstanbul’un Trakya Kapısı Silivri Günümüzde ve Tarihte Gezintiler pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.