İstanbul’un Engin Sesi 40 Yılın Ardından Münir Nureddin Selçuk pdf – Yandex indir

tarafından
25
İstanbul’un Engin Sesi  40 Yılın Ardından Münir Nureddin Selçuk  pdf – Yandex indir

Bu devirde yaşayan ihtiyar, orta yaşlı, genç vatandaşlar eski mûsikîmizin bestelerini Münir Nureddin’den dinledikleri için tâlihlidirler.
Yahya Kemal
 
Nice gülistanın çiçekleri bahar bahar onun sesinde açtı, soldu, yeniden goncalar verdi. Bu fakir saka kuşu da onunla beraber hayli kanat çırptım, mızrap savurdum.
Mesut Cemil
 
Bahtı iki türlü parlayan sanatkâr vardır. Birini güzide kimseler takip eder, halk anlamaz. ikincisini halk beğenir, memleketin münevverleri ona karşı istihfafla dudak büker. Münir Nureddin, iki zıt kutbu birleştirebilmiş nadir bahtiyarlardandı.
Vâla Nureddin
 
İlk kez bu kadar yakından yüz yüze geldiği bir melodi dünyasının zenginliği ile şaşırmış olan ben anlıyordum ki, önce sizin, müziğe (bu demek ki, bir beceriye maddi dünyadan kopuk, karşılıksız bir sevgiye ve ölümsüz duygulara) vermekte olduğunuz öneme saygı duyuyor ve onda birleşiyorlardı.
Çelik Gülersoy
 
Yaptığı işe olağanüstü saygılıydı. Türk musikisine, kaliteli müziğe ve halka saygılıydı. Ama evvela kendisine saygı duyardı.
Timur Selçuk
 

İstanbul’un Engin Sesi 40 Yılın Ardından Münir Nureddin Selçuk isimli 228 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve KUBBEALTI NEŞRİYAT yayınevinin 26.01.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Müzik Estetiği pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Müzik Estetiği indir, Müzik Estetiği oku ve Müzik Estetiği pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İstanbul’un Engin Sesi 40 Yılın Ardından Münir Nureddin Selçuk pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.