İstanbul’un 100 Mücevheri (Ciltli) pdf – Yandex indir

tarafından
6
İstanbul’un 100 Mücevheri  (Ciltli) pdf – Yandex indir

Profesyonel Rehber, Tarihçi-Yazar Saffet Emre Tonguç ve İletişim Danışmanı-Yazar Zeynep Şahin Tutuk’un birlikte kaleme aldığı, Drone Pilotu Halit Bilen’in fotoğraflarıyla onlara eşlik ettiği bir İstanbul masalı başlıyor. Alfa Yayınları markasıyla okuyucuyla buluşacak Kanatlarımda İstanbul kitabı, eşsiz şehrimizin 80 farklı noktasını hem tarihi hem bugünüyle anlatıyor. Daha önce hiç görmediğiniz açılarla ve aynı karede hiç buluşmamış yapılarla; 8500 yıllık tarihe uçuracak bir İstanbul seyri ve bir zenginliği sunuyoruz.
 
3 imparatorluğa başkentlik yapmiş, iki kita üzerine kurulmuş ve içinden deniz geçen tek kent olan istanbul bir hazine.
O hazinedeki sayisiz mücevherden seçilen 100 yer, bu kitapta buluştu. Görülmemiş açilardan 200’e yakin fotoğraf eşliğinde dün ve bugün arasinda bir yolculuğa davetlisiniz.
 
 
Heyecanlandıran, mutlu eden, ilham veren bir şehir İstanbul. Ve her zaman merak edilen…
Kaldırılan her taşın altından yeni bir hikâyenin çıktığı, her sokağın farklı bir yüzle selam verdiği, söyleyecek sözü hiç bitmeyen bir şehir İstanbul. Ve anlattıklarıyla her zaman şaşırtmayı başaran…
Onu keşfetmek isteyenleri binlerce yılın renkli, coşkulu, acı-tatlı izleri üzerinde yükselen bir köprüden geçiren; her adımda Roma’dan Cumhuriyet’e, Bizans’tan Osmanlı’ya selam verdiren bir şehir…
O köprünün avuçlarınızın içine sığan hali, işte bu kitap.
Müzelerden camilere, parklardan saraylara, okullardan adalara, kiliselerden hanlara
İstanbul’u 100 farklı yerden göreceksiniz. İmparatorlar, şairler, mimarlar, valide sultanlar,
paşalar, sanatçılar ve daha sayısız isim, sayfalar arasında gezinirken size eşlik edecek.
Kitabın içine çok renk, çok duygu, çok bilgi, çok fikir ve çok fotoğraf sığdı. Ama en çok, tarifsiz bir İstanbul sevgisi sığdı. Ona yaptıklarımızla çok yorulmuş olmasına rağmen inatla dünyanın en güzel şehri olmayı başaran İstanbul’u sevmekten vazgeçmeyenlere armağan olsun!
 

İstanbul’un 100 Mücevheri (Ciltli) isimli 352 sayfadan oluşan kitap ; Saffet Emre Tonguç tarafından yazılmış ve ALFA YAYINLARI yayınevinin 25.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Lezzetli Fransa Tarihi Devrim, Savaş ve Aydınlanma Üzerine Gastronomi Hikayeleri pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Lezzetli Fransa Tarihi Devrim, Savaş ve Aydınlanma Üzerine Gastronomi Hikayeleri indir ve Savaş ve Aydınlanma Üzerine Gastronomi Hikayeleri oku hakkında bilgiler verilmektedir.

İstanbul’un 100 Mücevheri (Ciltli) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.