İslamın (Ehl-i Sünnet) İtikad Esasları pdf – Yandex indir

tarafından
18
İslamın (Ehl-i Sünnet) İtikad Esasları pdf – Yandex indir

Dünya ve âhiret saâdetini temin etme düşüncesinde olan her Müslüman için en zarurî şey, önce “Usûlü’d-Dîn” (dinin asılları) denilen akâid esaslarını doğru bir şekilde öğrenmek, daha sonra da onları, kalben tasdik/iman ederek itikad haline getirmektir. Bidatlerin karanlığının her yeri kapladığı, bir kısım Müslümanların bidat denizinin dalgalarında boğulduğu bu devirde İslâm’ın İtikad Esaslarının sahih olarak bilinmesi oldukça önemlidir. Ayıca bir Müslümanın ilminin ve amelinin kendine fayda vermesi, Ashâb-ı Kiramdan itibaren Ehl-i Sünnet ve Cemâat ulemâsı tarafından sonraki nesillere intikal ettirilen itikad esaslarına tamamen inanmaya bağlıdır. Bu sebeple çalışmamızda, İslâm’ın İtikad Esaslarının doğru ve anlaşılır bir şekilde günümüz okuyucusunun istifadesine sunulması hedeflenmiştir.
 

İslamın (Ehl-i Sünnet) İtikad Esasları isimli 288 sayfadan oluşan kitap ; Hasan Gümüşoğlu tarafından yazılmış ve KAYIHAN YAYINLARI yayınevinin 27.02.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İslam’da Tasavvuf Tevbe, Dua, Zikir (Doğrular ve Yanlışlar) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Dua, İslam’da Tasavvuf Tevbe ve Zikir (Doğrular ve Yanlışlar) indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İslamın (Ehl-i Sünnet) İtikad Esasları pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.