İslami Bilincin İhyası pdf – Yandex indir

tarafından
11
İslami Bilincin İhyası pdf – Yandex indir

Modern zamanlarda bilincimize arız olan muhtelif illetler, İslâm’ın ve onun kaynaklarının doğru/sahih biçimde algılanmasını önemli ölçüde engellemektedir.
Bu “arıza” durumunun sadece algı seviyesinde kalmayıp, imana ve amelî hayata dolaysız biçimde etki ettiği ise izâhtan varestedir…
“Bahsedilen durumun bir “arıza” olarak tesbiti ne kadar doğrudur?” sorusu bu noktada önemlidir. Ancak bu sorunun cevabına burada eğilmektense, onu, makaleler okunduktan sonra okuyucuda oluşacak kanaate havâle etmenin daha doğru olacağı düşüncesindeyiz. Zira makalelerde sadece arızanın ortaya konmasıyla yetinilmemiş, onun niçin “arıza” olarak değerlendirilmesi gerektiği sorusunun cevabı da ortaya konmaya çalışılmıştır…
İslâmî ilimlerin muhtelif branşlarına taalluk eden makalelerde salt akademik endişelerle hareket edilmemiş, Müslümanlar’ın gündemini oluşturan meselelere neşter vurulması da hedeflenmiştir.
 
 

İslami Bilincin İhyası isimli 272 sayfadan oluşan kitap ; Ebubekir Sifil tarafından yazılmış ve RIHLE KİTAP yayınevinin 05.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Hikayemizin Yarım Asırlık Yerli Sesi Mustafa Kutlu pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Hikayemizin Yarım Asırlık Yerli Sesi Mustafa Kutlu indir, Hikayemizin Yarım Asırlık Yerli Sesi Mustafa Kutlu oku ve Hikayemizin Yarım Asırlık Yerli Sesi Mustafa Kutlu pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İslami Bilincin İhyası pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.