İslam Ortak Paydası ve Mezhep Gerçeği pdf – Yandex indir

tarafından
4
İslam Ortak Paydası ve Mezhep Gerçeği pdf – Yandex indir

Siyaset doğası gereği ayrıştırır. Din dili siyasetin ayrıştırıcı dili ile bütünleşince, Müslümanlar İslam ortak paydasından iyice uzaklaşmaya başlamışlardır. Böylece özünde birleştirici olan din, ayrıştırmaya başlamış ve ayrılıkçı duruşlara meşruiyet kazandırır hale gelmiştir. Bu süreçte,b elki de Müslümanların tarihinde ilk defa, yaşanan olumsuzluklar, doğrudan Şiilik, ya da Sünnilik’le irtibatlandırılmış ve akan kan, Sünnilik ya da Şiilik üzerinden kutsanmış, meşrulaştırılmıştır. İşin en kötü yanı, özeleştiri yapmak yerine dışarıdan suçlu aranarak, sürekli yeni günah keçileri yaratılmakta, İslam egemenlik hırsına ve aç gözlülüğe kurban edilmektedir. İslam dünyasında, mezhep çatışmasının önüne geçebilmek için, mezhep farklılıklarından dolayı hiç kimsenin tekfir edilemeyeceğinin, imanın ve sorumluluğun bireysel olduğunun ve cennete veya cehenneme toplu rezarvasyon yapılamayacağının bilinmesi ve İslam Ortak Paydası bilincinin geliştirilmesi gerekmektedir. Hz. Muhammed’in sağlığında herhangi bir mezhep yoktur. Müslüman olmak için herhangi bir mezhebe bağlı olmak gerekmez. Mezhepler beşeri oluşumlardır. İslam, hiçbir kimsenin, hiçbir mezhebin, cemaatin ya da tarikatın tekelinde değildir.
 

İslam Ortak Paydası ve Mezhep Gerçeği isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Hasan Onat tarafından yazılmış ve ENDÜLÜS yayınevinin 15.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kavramsal Boyutuyla İman ve İslam Ehl-i Hadis İle Ebû Hanîfe Anlayışı pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Kavramsal Boyutuyla İman ve İslam Ehl-i Hadis İle Ebû Hanîfe Anlayışı indir, Kavramsal Boyutuyla İman ve İslam Ehl-i Hadis İle Ebû Hanîfe Anlayışı oku ve Kavramsal Boyutuyla İman ve İslam Ehl-i Hadis İle Ebû Hanîfe Anlayışı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İslam Ortak Paydası ve Mezhep Gerçeği pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.