İslam Kültür Atlası pdf – Yandex indir

tarafından
5
İslam Kültür Atlası pdf – Yandex indir

İslâm kültür ve medeniyetinin bütün birikimini, dünyada ilk defa bir atlasta toplayan bu eser; İslâm’ın dünya görüşünü, inancını, geleneklerini, müesseselerini ve köklerini saldığı kültürler içindeki yerini anlatmaktadır. Resim, tablo ve haritalarla bezenen çalışma, müslümanların günlük ibadetlerinden, ilim, sanat, hukuk, felsefe ve siyaset alanları gibi bir çok sahada, İslâm medeniyetinin özünün bir ifadesi olarak nitelenmektedir.

Yazarlar, İslâm’ın öncüleri olan Araplar, Mezopotamyalılar, Kenanîler ve Yahudiler gibi kolların tesirlerini inceleyerek İslâm’ın en eski temelleriyle işe başlarlar. İslâm’ın bugün dünya üzerindeki farklı geleneklerden gelen toplumlardan nasıl tek bir inanç, düşünce sistemi ve ahenkli bir yapı meydana getirdiğini anlatırlar.
Klasik ve çağdaş bilimleri etraflıca bir araya getirmesiyle temayüz eden bu eser, İslâm’ı içten dışa, Batılı ilim adamlarınca gözardı edilen yahut tahrif edilen birçok gerçeği açık, hayatî ve anlaşılır bir şekilde ortaya koymakta; bütün insanlığın yaklaşık bir çeyreğini arkasından sürükleyen bir dinin bütün gerçeklerini dile getirmektedir. Bu kitap, her kütüphane için tamamlayıcı bir eser olduğu kadar, İslâm ve genelde dinî tecrübeyle ilgilenen herkes için vazgeçilemeyecek bir kaynaktır.
 

İslam Kültür Atlası isimli 552 sayfadan oluşan kitap ; Luis Lamia el-Faruki tarafından yazılmış ve İNKILAB YAYINLARI yayınevinin 22.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Işık / Değerli Hikayeler - Sabır pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Işık / Değerli Hikayeler - Sabır indir, Işık / Değerli Hikayeler - Sabır oku ve Işık / Değerli Hikayeler - Sabır pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İslam Kültür Atlası pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.