İslam Düşünürleri ile Batılı Düşünürlerini Karşılaştırma pdf – Yandex indir

tarafından
7
İslam Düşünürleri ile Batılı Düşünürlerini Karşılaştırma pdf – Yandex indir

Bir derinlemesine araştırma ve titizlikle incelenen İslam- Batılı düşünürlerinin, felsefi düşüncenin gelişimine nasıl katkıda bulunduğunu gözler önüne seren bu kapsamlı eser, felsefe meraklıları için eşsiz bir rehber niteliğindedir. Aynı zamanda, İslam düşünürlerinin medeniyet ilerlemesine yaptığı katkılar da detaylı bir şekilde ele alınıyor. Eserde, İslam düşünürlerinin eserlerinin Avrupa’ya nasıl taşındığına dair zengin detaylar da sunuluyor. İbn Sina, Farabi, El-Kindi ve İbn Rüşd gibi önemli düşünürlerin eserlerinin Avrupa’da nasıl skolastik felsefenin gelişimine etki ettiği ayrıntılı bir şekilde inceleniyor.
 
Bu eser, İslam düşünürlerinin Batı felsefesinin oluşumuna nasıl etki ettiğini anlamak isteyenler için vazgeçilmez bir kaynak olmanın ötesinde, tarih ve felsefe meraklılarına da derinlemesine bir yolculuk sunuyor. İslam düşünürlerinin düşüncelerinin günümüzdeki felsefi anlayışı nasıl etkilediğini gösteren bu kitap aynı zamanda Batılı düşünürleri İslam düşünürleri ile mukayese ediyor.
 

İslam Düşünürleri ile Batılı Düşünürlerini Karşılaştırma isimli 72 sayfadan oluşan kitap ; İsmail Hakkı (İzmirli) tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINEVİ yayınevinin 06.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

İslam Düşünürleri ile Batılı Düşünürlerini Karşılaştırma pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.