İslam Düşüncesinde Tenzih pdf – Yandex indir

İslam Düşüncesinde Tenzih pdf – Yandex indir

Allah Teâlâ’nın evrende küçük bir varlık olarak yarattığı insan, Hz. Ali’nin söylemiyle kâinâtın bir numunesidir. Kendisine bahşedilen kısa hayat diliminde yaratıcısını bulmak ve bilmekle mükellef kılınmıştır. Peygamberler ve kitaplar O’nu anlatmak için gönderilmiştir. Kur’ân-ı Kerîm cinlerin ve insanların O’nu tanımak için yaratıldığını belirtmiştir.

Allah Teâlâ’yı bulmak, bilmek, tanımak O’nun yüceliğini ve aşkınlığını kavramakla kemâle erecektir. Bu düşünceden hareketle bu kitabın mârifetullah noktasında okuyucuya bir katkı sunması arzulanmaktadır.
 
 

İslam Düşüncesinde Tenzih isimli 216 sayfadan oluşan kitap ; Fehmi Soğukoğlu tarafından yazılmış ve İLAHİYAT YAYINLARI yayınevinin 07.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Fransız Oryantalizminde Hz. Muhammed İmajı pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Fransız Oryantalizminde Hz. Muhammed İmajı indir, Fransız Oryantalizminde Hz. Muhammed İmajı oku ve Fransız Oryantalizminde Hz. Muhammed İmajı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İslam Düşüncesinde Tenzih pdf – Yandex indir - PDF indir