İslam’da Askerlik ve Ordu pdf – Yandex indir

İslam’da Askerlik ve Ordu pdf – Yandex indir

İlhamını en yüksek ontolojik kaynağımız olan Kur’an’dan alan bu dirilişin birçok mes’ut tecellilerinden birisi de savaş, barış ve ordu gibi temel kavramları yeniden bize has bir ruhla doldurmuş olmamızdır.
Bu ruhla, istila ve işgal etmeyip, ihya ediyor ve yaraları sarıyoruz!
Sayın Niyazi Karabulut’un okuyucuya takdim edilen bu çok önemli ve değerli çalışması, bidayetteki saf Kur’an’i referanslarla şekillenen savaş konseptini, muharebe, askerlik ve ordu gibi en temel unsurları itibarıyla tam hakkını vererek anlatıyor.
Tarih ve siyer kaynaklarında yeri geldikçe parça parça ifade edilen bu hususların bir kitapta toplanmış halde tedvin edilmesi hizmetine matuf bu çalışma, çok değerli ve ayrıca -belki de- Türkiye’mizde bu sahanın ilk örneğidir.
Mürsel Ağaç
 

İslam’da Askerlik ve Ordu isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Niyazi Karabulut tarafından yazılmış ve AKIL FİKİR YAYINLARI yayınevinin 28.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Çanakkale Boğazı 1915 Deniz Savaşları W. Von Thomson Hamidiye Günlükleri pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Çanakkale Boğazı 1915 Deniz Savaşları W. Von Thomson Hamidiye Günlükleri indir, Çanakkale Boğazı 1915 Deniz Savaşları W. Von Thomson Hamidiye Günlükleri oku ve Çanakkale Boğazı 1915 Deniz Savaşları W. Von Thomson Hamidiye Günlükleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İslam’da Askerlik ve Ordu pdf – Yandex indir - PDF indir