İslam Aile Hukukunda Hakemlik Kurumu pdf – Yandex indir

tarafından
22
İslam Aile Hukukunda Hakemlik Kurumu pdf – Yandex indir

İslâm aile hukukunda hakemlik, aile birliğinin devamlılığı açısından önemli bir kurumdur. İslâm’da evlilik birliğinin devamına son derece önem verilmekle birlikte, bunu sekteye uğratacak hallerin ortaya çıkması durumunda bu birlikteliği devam ettirecek çözüm yolu da gösterilmiştir. Çalışmamızın konusunu teşkil eden hakemlik kurumu işte tam da bu noktada bize ışık tutmaktadır. Elinizdeki eser, ailevî problemlerin yoğun şekilde yaşandığı günümüzde bu kurumun etkin bir şekilde hayata geçirilebilmesi için hakemlik konusunun geçmişten günümüze nasıl işlendiğinin tespitini yaparak, eşler arasındaki problemin çözümü noktasında önemli ilkeler ve tavsiyeler içeren Nisa sûresi 35. âyeti bağlamında, ailevî ihtilâfların çözümüne yönelik bir model önerisi sunmaktadır.
 

İslam Aile Hukukunda Hakemlik Kurumu isimli 199 sayfadan oluşan kitap ; Muteber Gülsefa Uygur tarafından yazılmış ve ARMONİ YAYINCILIK yayınevinin 12.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Sünnetin İslam’daki Yeri pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Sünnetin İslam’daki Yeri indir, Sünnetin İslam’daki Yeri oku ve Sünnetin İslam’daki Yeri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İslam Aile Hukukunda Hakemlik Kurumu pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.