İşaratü’l İ’caz Dersleri (Beiüzzaman Said Nursî) pdf – Yandex indir

İşaratü’l İ’caz Dersleri (Beiüzzaman Said Nursî) pdf – Yandex indir

Elinizdeki eser, Bediüzzaman Said Nursî’nin İşârâtü’l – İ’caz isimli eserinin tercümesidir. Eser, esas itibarıyla Fatiha Sûresinin tamamı ve devamındaki Bakara Sûresinin 33 âyetini tefsir etmektedir. Eserde Kur’anın nazmındaki belağatı harika bir şekilde ele alınmaktadır. Ancak aslı Arapça olan eserin iyi anlaşılabilmesi, kuvvetli bir Tefsir altyapısı ve Belağat bilgisi gerektirmektedir. Bu sebeple tarafımızdan dipnotlarda yer yer açıklamalar yapılmıştır. 1950 li yıllarda yapılan ilk tercümede yer yer atlamalar ve tercüme edilmeyen kısımların olması, bizi böyle bir çalışmaya sevketmiştir. Eser iyi anlaşıldığında Kur’anın kelamullah olması daha kuvvetli olarak bilinecek, Kur’anın diğer kısımlarının çok daha iyi anlaşılmasına kapı aralanacaktır.
 

İşaratü’l İ’caz Dersleri (Beiüzzaman Said Nursî) isimli 400 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Şadi Eren tarafından yazılmış ve DEMLİK YAYINLARI yayınevinin 10.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Rahmet Kapısı (Tevbe) - Rüyasında Peygamberimiz (s.a.v.)'i Görenler - Cemre'i Gülistan Dini Kitap Seti (3 Kitap) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Rahmet Kapısı (Tevbe) - Rüyasında Peygamberimiz (s.a.v.)'i Görenler - Cemre'i Gülistan Dini Kitap Seti (3 Kitap) indir, Rahmet Kapısı (Tevbe) - Rüyasında Peygamberimiz (s.a.v.)'i Görenler - Cemre'i Gülistan Dini Kitap Seti (3 Kitap) oku ve Rahmet Kapısı (Tevbe) - Rüyasında Peygamberimiz (s.a.v.)'i Görenler - Cemre'i Gülistan Dini Kitap Seti (3 Kitap) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İşaratü’l İ’caz Dersleri (Beiüzzaman Said Nursî) pdf – Yandex indir - PDF indir