İsa’nın Güncesi (Ciltli) pdf – Yandex indir

tarafından
10
İsa’nın Güncesi (Ciltli) pdf – Yandex indir

Modern zaman insanını tutsak eden “kuşku”nun merkeze alındığı İsa’nın Güncesinde Melih Cevdet Anday bireyin yalnız kalışını anlatıyor.

Bir tür sanrıya dönüşen kuşku, endişe, gözetlenme korkusunun yarattığı bu yalnızlık; giderilebilir, dindirilebilir bir şey de değildir.
Melih Cevdet Anday’ın nefis Türkçesiyle…

Kurşunda bir oyun oynanıyordu, ben bunun dışındaydım, ama bir yandan da tümümüzün ağır bir uyumsuzluk ipinde bulunduğumuz duygusunu canlı olarak yaşıyordum. Bu duygu bir aldanma değildi kuşkusuz; hatta seslerin kesilmesi de bunun sonucuydu bence. Pamuk ipliği ile bağlı gibiydik birbirimize. İlişkilerimizin düzenini sağlayan kalıplarımıza bir giriyor, bir çıkıyorduk. Hem tek başımızaydık, hem bir aradaydık. Zaman denilen şeyin beş paralık değeri kalmıyordu. Yıldızlar gibi, birbirimizden habersiz dönüyorduk. Ses duvarını aşıp saltık bir sessizliğe gömülmüştük. Artık hiçbir şeyin anlamı yoktu.
 
 

İsa’nın Güncesi (Ciltli) isimli 234 sayfadan oluşan kitap ; Melih Cevdet Anday tarafından yazılmış ve EVEREST YAYINLARI yayınevinin 08.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Robin Hood 1: Bilgisayar Korsanlığı, Soygunlar, Alevli Oklar pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Alevli Oklar indir, Alevli Oklar oku ve Alevli Oklar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İsa’nın Güncesi (Ciltli) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.