İrşadül Aklis Selim İla Mezayal Kitabil Kerim Ebussuud Tefsiri (9 Cilt Takım Sert Kapak ) pdf – Yandex indir

İrşadül Aklis Selim İla Mezayal Kitabil Kerim Ebussuud Tefsiri (9 Cilt Takım Sert Kapak ) pdf – Yandex indir

TDV İslam Araştırmaları Merkezi (İSAM), İslam medeniyetinin müteahhirîn dönemini ilmî ve fikrî boyutlarıyla incelemek üzere 2012 yılında başlattığı “İkinci Klasik Dönem Projesi” çerçevesinde İrşâdü’l-akli’s-selîm ilâ mezâya’l-Kitâbi’l-Kerîm adlı eserin tahkikli neşrini gerçekleştirdi. Toplam 9 cilt olarak neşredilen eserin bir cildi müellife ve esere dair kapsamlı bir inceleme (dirase) ve fihristlerden oluşmaktadır. Kanûnî Sultan Süleyman döneminde ve sonrasında otuz yıla yakın şeyhülislamlık yapan Ebussuûd Efendi’nin (ö. 982/1574) tefsiri, önde gelen dirayet tefsirleri arasında yer alıyor.
      Eserin geçmişte yapılmış çeşitli baskıları ve neşirleri bulunmakla birlikte, ilk kez müellif nüshasından müellifin bini aşkın notuyla (minhüvât) birlikte, müellifin bütün kayıtları ve harekeleri korunarak İSAM tarafından gerçekleştirilen bu neşir, diğer neşirlerin eksikliklerini tamamlamakta ve hataları düzeltmektedir.
 
Tahkik; Mehmet Taha Boyalık, Ahmet Aytep, Ziyaüddin el-Kaliş, Muhammed İmâd el-Nabulsî.
 

İrşadül Aklis Selim İla Mezayal Kitabil Kerim Ebussuud Tefsiri (9 Cilt Takım Sert Kapak ) isimli 5636 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve İSAM / İSLAM ARAŞTIRMALARI MERKEZİ yayınevinin 04.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Ehli Hadis Eleştirisi pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Ehli Hadis Eleştirisi indir, Ehli Hadis Eleştirisi oku ve Ehli Hadis Eleştirisi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İrşadül Aklis Selim İla Mezayal Kitabil Kerim Ebussuud Tefsiri (9 Cilt Takım Sert Kapak ) pdf – Yandex indir - PDF indir