İrade Terbiyesi Öğrenci, Öğretmen, Anne ve Babalar için pdf – Yandex indir

tarafından
13
İrade Terbiyesi  Öğrenci, Öğretmen, Anne  ve Babalar için pdf – Yandex indir

Uluslararası eğitim alanında ciddi bir rekabet sürmektedir. Bu rekabet sürecinde çalışma azmini bilişsel düzeyde neyin etkilediğini anlayan devletler irade gücü yüksek beyinlerin yetişmesine yönelik çalışmalar yapmaktadırlar. Bu bağlamda psikologlar ve nörologlar bilişsel ve fiziksel olarak gözlemlenebilir bir özelliğe sahip iradeyi sürdürmek için beynin dinamiklerini dikkate alarak çeşitli uygulamalar geliştirmişlerdir.
 
İradenin eğitim-öğretim süreçleriyle bütünleşmesi için anne, baba, kardeş, arkadaş, öğretmen ve okul yönetimine önemli görevler düşmektedir. Böylece eğitim öğretim süreçleri hem sistem hem öğretmen hem de öğrenci için hak ettiği noktaya ulaşabilecektir.
 
Bu kitap; ebeveynlere, öğretmenlere ve öğrencilere irade gücünün sağlanmasında ve güçlendirilmesinde bir rehberlik hizmeti sunmaktadır. Kitapta iradenin öğrenilebilir ve geliştirilebilir bir nitelik olduğunu vurgulanarak, duygusal, düşünsel ve davranışsal kontrol için çeşitli etkinlikler ve uygulamalara yer verilmektedir.
 

İrade Terbiyesi Öğrenci, Öğretmen, Anne ve Babalar için isimli 248 sayfadan oluşan kitap ; A. Halim Ulaş tarafından yazılmış ve FOLIANT YAYINLARI yayınevinin 25.01.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

İrade Terbiyesi Öğrenci, Öğretmen, Anne ve Babalar için pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.