İokaste’nin Çocukları pdf – Yandex indir

tarafından
6
İokaste’nin Çocukları pdf – Yandex indir

“Haynes kadim hikâyeye yepyeni bir soluk getiriyor. Sıklıkla göz ardı edilen, muhteşem karakterler İokaste ve İsmene’ye yeni bir ses veriyor. Coşkulu ve sürükleyici.” –Madeline Miller, Ben, Kirke’nin yazarı
 
LANETLİ EBEVEYNLERİN ÇOCUKLARI OLARAK LANETLİ BİR EVDE BÜYÜDÜK.
 
İokaste, evlenmesi için hiç tanımadığı yaşlı bir adam olan Thebai Kralı’na ailesi tarafından satıldığında henüz on beş yaşındaydı. Hiçbir zaman kendi hayatının sahibi olmamıştı ve hiç yanında bulunmayan yeni kocasından daha uzun yaşamadığı sürece olmayacaktı da.
 
Evi olarak gördüğü sarayında saldırıya uğradığında İsmene de İokaste gibi on beş yaşındaydı. On yıl önce ebeveynlerinin trajik ölümünden beri güvende hissetmek dışında hiçbir şey istemiyordu hayattan. Ne var ki bu saldırı onun hayatının tüm gidişatını değiştirecekti.
 
Bu iki olay, bir trajedinin başlangıcı olacaktı.
 
Natalie Haynes, İokaste’nin Çocukları’nda Oidipus ve Antigone’nin trajik öykülerini, daha önce kenara itilmiş kadın karakterlerin gözünden yeniden inşa ediyor ve bu öykülerin yepyeni yanlarını ortaya çıkarıyor.
 
“İki buçuk milenyumluk bir suskunluğun ardından artık İokaste ve İsmene’nin de bir sesi var.” –Guardian
 

İokaste’nin Çocukları isimli 280 sayfadan oluşan kitap ; Natalie Haynes tarafından yazılmış ve İTHAKİ YAYINLARI yayınevinin 18.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Nar Kitabı pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Nar Kitabı indir, Nar Kitabı oku ve Nar Kitabı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İokaste’nin Çocukları pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.