İnsanların Bu Dünyası pdf – Yandex indir

tarafından
3
İnsanların Bu Dünyası pdf – Yandex indir

1898 yılında günümüzün Endonezya’sı, o zamanların Hollanda sömürgesi “Hollanda Doğu Hint Adaları”nda başla-yan bu roman, bir özgürlük savaşını genç ve zeki bir soylu olan Minke üzerinden ele alıyor. Avrupa eğitimiyle kendi kültürü arasında kalan Minke, yerli Cavalı bir kadın olan, küçük yaşta bir Hollandalıya cariye olarak satıldığı için kendisine ömür boyu Nyai diye hitap edilen güçlü, çalışkan Nyai Ontosoroh’un kızı Annelies’e âşık olunca, adaletsizliğe ve önyargılara karşı savaşı daha da derinleşir.
 
Anne! Annem! Haykırışlarım nihayet duyuldu. Neler olduğunu daha sen bile duymadın üstelik. Güzelce uyu, Anne. Seni uyandırmayacağım. Şimdi de yapmayacağım bunu. Sevgili oğlun buradan kaçmayacak. Kalıp savaşacağım. Oğlun bir suçlu değil, Anne. Sevgili gelinini de alıp götüremeyecekler. Özlemini duyduğun torunları verecek sana ki bir gün onların düğünlerine de bir Cavalı olarak katılabilesin.
 

İnsanların Bu Dünyası isimli 416 sayfadan oluşan kitap ; Pramoedya Ananta Toer tarafından yazılmış ve AYRINTI YAYINLARI yayınevinin 02.02.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

İnsanların Bu Dünyası pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.