İnsan Sınırı Aşınca pdf – Yandex indir

tarafından
5
İnsan Sınırı Aşınca pdf – Yandex indir

İnsan sınırını aşınca… Ne olur? 
Neler olmaz ki? 
Selim aklın hoş görmediği, vicdanların rahatsız olduğu çirkinlikler meydana gelir.
İnsanlık tarihinin öteden beri gördüğü, bugün her gün görmeye ve duymaya devam ettiği akıl almaz yanlışlar, zulümler ve kötülükler insanın haddini aşması sonucunda değil mi?
Yatağından taşan su, sel olur. Normal su sel olunca da; dere, ırmak, nehir olmaktan çıkar. Çevresine zarar veren bir âfete dönüşebilir. Sebep olduğu zarar da taşan suyun şiddetine göre az da olabilir, çok da…
İnsan da böyledir. Sınırından taşınca önce kendisine, sonra ailesine, sonra da çevresine, az veya çok zarar vermeye başlar… Bu zararın nesiller, kuşaklar boyu devam etmesi, başka beldelere (yedi düvele) ulaşması da mümkün…
Kur’an, Allah’ın insan ve toplum için uygun gördüğü ölçülere  “hududullah-Allah’ın gözetilmesi gereken sınırları” diyor. Bunlar bir taraftan insana haddini gösterirken bir taraftan da bu sınırları tanımayan kötü tiplerden bahsetmektedir. Bu çalışmada bunların yedi tanesi söz konusu edildi. 
 

İnsan Sınırı Aşınca isimli 240 sayfadan oluşan kitap ; Hüseyin K. Ece tarafından yazılmış ve BEYAN YAYINLARI yayınevinin 02.09.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

İnsan Sınırı Aşınca pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.