İnsan İletişim ve Dil pdf – Yandex indir

tarafından
6
İnsan İletişim ve Dil pdf – Yandex indir

İnsan ilişkilerinin temeli dile dayanmaktadır. Bu sebeple bütün hayat deneyi ister istemez dile yansır. Sabahtan akşama kadar konuşan, bütün duygu, düşünce ve hareketlerini dil ile ifade eden insan, dili kendi varlığına uydurur. Biz dil sayesinde bizden çok önce yaşamış insanlarla ilişki kurabildiğimiz gibi, bizden çok uzakta yaşayan insanlarla da görüşmeden anlaşabiliriz. Dil zaman ve mekân engellerini aşarak insanlar arasında duygu ve düşünce ortaklığını gerçekleştirir. Milletin bütün bireylerini ve her yeni nesli tarihin en eski kaynaklarına kadar götüren ve onlarla milli tarih arasında köprü kuran tek araç dildir.
Elinizdeki kitapta dilin kullanım alanlarıyla ilgili yazılar yer almaktadır. Bunlardan bir kısmı dilin iletişim boyutuyla ilgili genel nitelikte yazılardır. Bir kısmı ise kültür-dil münasebetiyle ilgili olup Türkçenin sorunları üzerinedir.
 

İnsan İletişim ve Dil isimli 192 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Mustafa Özkan tarafından yazılmış ve BABIALİ KÜLTÜR YAYINCILIĞI yayınevinin 01.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

İnsan İletişim ve Dil pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.