İngiliz, Fransız, ve Amerikan Devrimlerinde Demokrasi Mücadelesi Veren Kadınlar pdf – Yandex indir

tarafından
4
İngiliz, Fransız, ve Amerikan Devrimlerinde Demokrasi Mücadelesi Veren Kadınlar pdf – Yandex indir

İngiliz, Fransız ve Amerikan Devrimlerinde Demokrasi Mücadelesi Veren Kadınlar kitabında Merve Fidan tarihî perspektifi farklı bir noktaya çekerek kadınların asil direnişlerini ele alıyor. Yazar, okuyucuyu bu fevkalade kadınlar olmasa bizi nasıl bir geleceğin bekliyor olabileceğini düşünmeye itiyor. Tüm devrimci kadınların, ülkeleri ve milletleri uğruna verdikleri onurlu mücadelelerin her birinin kayda değer olduğunu vurgulayan Fidan kitabında üç büyük devrime odaklanıyor. Kitapta bu büyük devrimler sırasında isimlerini tarihe yazan cesur kadınlar ve onların mücadeleleri anlatılıyor. Bu mücadeleye ortak olmak, tarihi onu yazanların penceresinden okumak isteyenler için bir solukta okunacak eşsiz bir eser.
 
Gelecek çalışmalarında Türk devrim tarihindeki devrimci kadınları kaleme almayı planlayan yazar, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk`ün ışık tutan sözlerini hatırlatıyor:
 
`Bir toplum, cinslerden yalnız birinin yüzyılımızın gerektirdiklerini elde etmesiyle yetinirse o toplum yarı yarıya zayıflamış olur. Bizim toplumumuzun uğradığı başarısızlıkların sebebi, kadınlarımıza karşı ihmal ve kusurdur.`
 

İngiliz, Fransız, ve Amerikan Devrimlerinde Demokrasi Mücadelesi Veren Kadınlar isimli 166 sayfadan oluşan kitap ; Merve Fidan tarafından yazılmış ve KULE KİTAP yayınevinin 09.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kürt-Ermeni Coğrafyasının Sosyopolitik Dönüşümü (1908-1914) Halidîler, Hamidiyeliler, Bedirhaniler ve Taşnaklar pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Bedirhaniler ve Taşnaklar indir, Bedirhaniler ve Taşnaklar oku ve Bedirhaniler ve Taşnaklar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İngiliz, Fransız, ve Amerikan Devrimlerinde Demokrasi Mücadelesi Veren Kadınlar pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.