İngiliz Edebiyatı 101 pdf – Yandex indir

İngiliz Edebiyatı 101 pdf – Yandex indir

Chaucer’dan Orwell’a Beowulf’tan Yüzüklerin Efendisi’ne dek belli başlı yazar ve eserleri kısa kısa inceleyen İngiliz Edebiyatı 101 yaklaşık 1500 yıllık bir süre içinde İngiltere’de hangi edebiyat biçim, üslup ve tekniklerinin, hangi fikir ve temaların kullanıldığı konusunda sizi aydınlatıyor. Aynı zamanda yazar ve şairlerin yaşamlarından çok ilginç kesitlere de yer veriyor, önemli eserlerin nasıl ve hangi koşullarda yazıldıklarına ışık tutuyor. Mary Shelley, Charles Dickens, Jane Austen ve Daniel Defoe gibi yazarları Frankenstein, Ebenezer Scrooge, Bay Darcy ve Robinson Crusoe gibi evrenselleşmiş karakterleri yaratmaya iten motivasyonları ele alıyor. Edebiyat meraklıları bir okuma kılavuzu niteliğini de taşıyan bu kitabı çok beğenecek
 

İngiliz Edebiyatı 101 isimli 248 sayfadan oluşan kitap ; Brian Boone tarafından yazılmış ve SAY YAYINLARI yayınevinin 19.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Bakraçtan Şirkete Osmanlı İmparatorluğu’nun Süt İle İmtihanı (XIX. Yüzyılın Son Çeyreğinden XX. Yüzyıla) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Bakraçtan Şirkete Osmanlı İmparatorluğu’nun Süt İle İmtihanı (XIX. Yüzyılın Son Çeyreğinden XX. Yüzyıla) indir, Bakraçtan Şirkete Osmanlı İmparatorluğu’nun Süt İle İmtihanı (XIX. Yüzyılın Son Çeyreğinden XX. Yüzyıla) oku ve Bakraçtan Şirkete Osmanlı İmparatorluğu’nun Süt İle İmtihanı (XIX. Yüzyılın Son Çeyreğinden XX. Yüzyıla) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İngiliz Edebiyatı 101 pdf – Yandex indir - PDF indir