İnal Bey pdf – Yandex indir

tarafından
12
İnal Bey pdf – Yandex indir

İnal Bey, 13. yüzyıl Kafkasyasına sığmayarak yalnız Türk ve Fars coğrafyasına değil, Mezopotomya’dan Konstantinapolis’e kadar nam salmış bir Terekeme beyidir. Karısı Gözel’in vefatından sonra evlenmeyerek obanın aksakalı olan babası Uğur Ata’dan aldığı güç ve Dede Korkut’tan gelen öğretilerle yaşamını sürdüren İnal Bey’in hayatı, Alban çarının kız kardeşi Melike Çiçek’e aşık olduktan sonra tamamen değişecektir. Böylece İran Şahı II. Şapur, Alban Çarı Urner, Ermenistan Kralı Tiridat ve Doğu Roma imparatorunun Kafkasya konsülü Antiok gibi güçlerle aynı coğrafyayı paylaşmanın ne demek olduğunu idrak eder.
 

İnal Bey isimli 460 sayfadan oluşan kitap ; Afgan Askerov tarafından yazılmış ve ANATOLİA KİTAP yayınevinin 26.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Korsan Kralın Kızı Serisi (Kutulu Set) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Korsan Kralın Kızı Serisi (Kutulu Set) indir, Korsan Kralın Kızı Serisi (Kutulu Set) oku ve Korsan Kralın Kızı Serisi (Kutulu Set) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İnal Bey pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.