İman İklimi pdf – Yandex indir

tarafından
13
İman İklimi pdf – Yandex indir

İman, kapkaranlık varlıklar âlemini baştan başa aydınlatan bir nurdur. Varlığın anlam ve amacı, eşyanın mahiyeti imanın nuruyla ortaya çıkar. O nur olmadıktan sonra her şey kapkaranlık bir yokluğa, hiçliğe mahkûmdur.
 
İnsan için hüsrandan kurtuluşun iman, sâlih amel, hakkı ve sabrı tavsiye etmeye bağlı olduğunu bildiren Rabbimiz imanı, âdeta diğer tüm güzel huyların bir tür lokomotifi gibi en başta zikretmekte, diğer tüm güzellikleri de ona bağlamaktadır.
 
Bu kitap imanın mahiyetini anlamak, onun önemine vurgu yapmak, imana sahip çıkmak, geliştirmek, günlük hayat olaylarına o iman penceresinden bakabilmek ve nihâyet o imana uygun bir yaşam sürebilmek kaygısını güden yazılardan oluşmaktadır.
 
 

İman İklimi isimli 226 sayfadan oluşan kitap ; Soner Duman tarafından yazılmış ve BEKA YAYINLARI yayınevinin 06.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Alevi İnançları ve Devşirmeler pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Alevi İnançları ve Devşirmeler indir, Alevi İnançları ve Devşirmeler oku ve Alevi İnançları ve Devşirmeler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İman İklimi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.