İmam Maturîdî’nin Hadlere Yaklaşımı pdf – Yandex indir

tarafından
7
İmam Maturîdî’nin Hadlere Yaklaşımı pdf – Yandex indir

İmam Mâturîdî, mümtaz görüşleri ve etkilediği kitleyle İslam dünyasına mührünü vurmuş bir âlimdir. Onun fikirleri, eserlerinin titizlikle incelenmesiyle ortaya konulmaktadır. Bu açıdan ilim adamları, geçmişten bugüne kendisi hakkında çeşitli çalışmalar yapmışlardır. Elbette bu çalışmaların ekseriyeti İmam Mâturîdî’nin tefsiri Te’vîlâtü’l-Kur’an üzerine olmuştur. Nitekim bu kitap, hacmi ve içeriğiyle onun görüşlerini yansıtan eşsiz bir teliftir. Eser, ilim adamlarınca çeşitli yönleriyle ele alınmış ve barındırdığı zengin fikirler gün yüzüne çıkarılarak okuyucu ile buluşturulmuştur. Biz de bu çalışmada belirtilen tefsiri çerçevesinde İmam Mâturîdî’nin hadlere yaklaşımını konu edindik ve konuyla ilgili fikirlerini, dayanaklarını tespite çalıştık. Ayrıca ilgili konularda Hanefî âlimleriyle tmam Mâturîdî’nin yaklaşımlarını karşılaştırdık. Böylece bu kitapta okuyucunun hadlerle ilgili genel bilgi, İmam Mâturîdî’nin meseleye yaklaşımı ve ilgili konularda Hanefî âlimlerin görüşlerinin bir arada bulmasını hedefledik.
 

İmam Maturîdî’nin Hadlere Yaklaşımı isimli 214 sayfadan oluşan kitap ; Gökhan Atmaca tarafından yazılmış ve FECR YAYINEVİ yayınevinin 08.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Ehl-i Hadis Aklî Aktivitelere Karşı Direnişin İslamî Gelenekteki Kökeni pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Ehl-i Hadis Aklî Aktivitelere Karşı Direnişin İslamî Gelenekteki Kökeni indir, Ehl-i Hadis Aklî Aktivitelere Karşı Direnişin İslamî Gelenekteki Kökeni oku ve Ehl-i Hadis Aklî Aktivitelere Karşı Direnişin İslamî Gelenekteki Kökeni pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İmam Maturîdî’nin Hadlere Yaklaşımı pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.