İlk Adam (Yeni Kapak) pdf – Yandex indir

İlk Adam (Yeni Kapak) pdf – Yandex indir

Yazgının güldürmediği kişiler, içlerinde bir yerlerde, kendilerini sorumlu tutmaktan geri duramaz.
 
En iyi eseri olmasını istediği ve ölmeden önce üzerinde çalışmaya devam ettiği bu romanda Camus, aslında kendi çocukluğundan hareketle, Jacques Cormery adlı yoksul ve öksüz bir çocuğun yaşamındaki görüntüleri, sesleri, dokuları bir araya getirerek, Cezayir varoşlarında annesiyle birlikte sürdürdüğü sıradan hayatı ve yitirmiş olduğu babasını aramaya koyuluşunu anlatır.
 
Elyazmaları, Camus’nün ölümüne yol açan araba kazasının enkazında keşfedildikten otuz beş yıl sonra, kızı Catherine’in çabalarıyla yayımlanan İlk Adam, tamamlanmamış bir otobiyografik başyapıt.
 
“İlk Adam, Camus’nün yazdığı muhtemelen en içten ve en duygusal kitap…”
The New Yorker
 
#fransızromanı #çocukluk #baba #cezayir #yoksulluk #aile #kimlik
 

İlk Adam (Yeni Kapak) isimli 312 sayfadan oluşan kitap ; Albert Camus tarafından yazılmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 06.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Türk Esaret Edebiyatı -Vaveyla- (Krasnoyarsk-Sibirya) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Türk Esaret Edebiyatı -Vaveyla- (Krasnoyarsk-Sibirya) indir, Türk Esaret Edebiyatı -Vaveyla- (Krasnoyarsk-Sibirya) oku ve Türk Esaret Edebiyatı -Vaveyla- (Krasnoyarsk-Sibirya) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk Adam (Yeni Kapak) pdf – Yandex indir - PDF indir