İlahi Sıfatlar pdf – Yandex indir

tarafından
1
İlahi Sıfatlar pdf – Yandex indir

Kelam ilminin ilk doğuş dönemlerinde ortaya çıkmış olan Mu’tezile ekolünün, Allah’ın (c.c.) sıfatları konusunda geliştirdiği yaklaşım tarzları ve ortaya atttığı fikirler hem orijinaldir hem de kendilerinden sonra gelen hemen bütün kelam mezheplerini etkilemiş, onların fikrî ve metodik olarak şekillenmelerinde önemli rol oynamıştır. İslam inançları sahasında ilk defa akla müracaat edilerek çözülmeye çalışılan konuların başında sıfat-ı İlâhiyye ve müteşâbihâtın tevili konuları gelmektedir. Mu’tezile ekolünün akla verdiği önem ve kullandığı aklî yaklaşım ve metodlar ise izahtan vârestedir.
 
Elinizdeki bu çalışma Mu’tezile ekolünün önemli kişilerinden Kâdî Abdülcebbâr’ın haberi sıfatlar anlayışım ele almayı hedeflemektedir. Konunun amacı, kapsam ve sınırı bu olmakla birlikte mukayeseye imkan sağlamak amacıyla Ehl-i Sünnet kelamcılarının bu mevzudaki görüşleri de kaydedilecektir.
 

İlahi Sıfatlar isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Sadık Tanrıkulu tarafından yazılmış ve FECR YAYINEVİ yayınevinin 21.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kelai / Siyerin Öncüleri 24 pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Kelai / Siyerin Öncüleri 24 indir, Kelai / Siyerin Öncüleri 24 oku ve Kelai / Siyerin Öncüleri 24 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İlahi Sıfatlar pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.