İktidar Anatomicisi Franz Kafka ve Otorite Eleştirisi pdf – Yandex indir

tarafından
11
İktidar Anatomicisi  Franz Kafka ve Otorite Eleştirisi pdf – Yandex indir

Franz Kafka’nın eserleri üzerine yapılan çalışmalar son on yıllarda giderek genişleyen bir ilgiyle sürekli arttı. Kaynaklarının genişliği ve yorumunun cesaretiyle elinizdeki İktidar Anatomicisi: Franz Kafka ve Otorite Eleştirisi kitabı yirminci yüzyılın en büyük yazarlarından biri hakkında gayet etkileyici ve  yeni bir bakış sunuyor. Genel okuyucu kadar akademik okuyucunun da ilgisine hitap eden eser edebiyattan cinsiyet çalışmalarına, Yahudi çalışmalarına, modern tarihe ve siyasal teoriye kadar birçok disiplini kapsıyor.
 
Her ne kadar Kafka uzun yıllardır Batı edebiyatının parlayan yıldızı olsa ve yazılarına ilgi giderek artsa da henüz onun eserlerindeki iktidar eleştirisini yeterince odağına alan bir çalışma yapılmamıştır. Kafka eserlerinin kurumsal eleştiride uzun süredir sessizlikle karşılanan anti-otoritaryen boyutu ilk defa bu kitapta inceleniyor.
 
Elinizdeki kitap, günlüklerinin dikkatli bir okumasının iskeletinde Kafka’nın 1909-1912 yılları arasında Praglı anarşist çevrelere aktif katılımını yeniden canlandırıyor. Onun anarşist yazarlara yönelik derin ilgisini, Rus Devrimi’ne yönelik şüpheciliğini ve Ütopyacı Siyonizm ile ikircikli ilişkisini ele alıyor.
 

İktidar Anatomicisi Franz Kafka ve Otorite Eleştirisi isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Costas Despiniadis tarafından yazılmış ve SÜMER YAYINCILIK yayınevinin 24.02.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

İktidar Anatomicisi Franz Kafka ve Otorite Eleştirisi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.