İdris Peygamber’in İki Kitabı Enok’un Kitabı pdf – Yandex indir

tarafından
5
İdris Peygamber’in İki Kitabı Enok’un Kitabı pdf – Yandex indir

İdris, Enoch, Thoth ya da Hermes… Neredeyse her bir kadim hikmet bilgisinin odağında yer alan bu isim, Hz. Nuh’un büyük-büyük babasıdır. Eski ve Yeni Ahit’in yanı sıra Kur’an’da da anılan İdris Peygamber’in simyadan madenciliğe, terzilikten astronomiye kadar birçok bilimin babası olduğuna inanılır.
Hz. İdris’in kutsal kitaplarda göğe yükseltildiği anlatılır. Kur’an’da da “Onu yüce bir makama yükselttik” ifadesiyle anılır. Hz. İdris’in ilk yazı yazan kişi olduğuna inanılır. Yüzlerce kitap yazdığı söylenen İdris Peygamber’e atfedilen günümüze ulaşan iki kutsal metin bulunur. Bunlardan ilki, “İdris’in Kitabı” diğeri ise “İdris’in Sırlar Kitabı”dır.
“İdris’in Kitabı”, kadim Etiyopya dili olan ve bugün bir avuç gizemli kilisede ayin dili olarak kullanılan Ge’ez dilinde yazılmıştır. Sami dil ailesine mensup bu dil, ilk kitabın orijinal dilidir. Kitabın orijinali de Habeşistan’da 1882 yılında şans eseri keşfedilmiştir. “İdris’in Sırları Kitabı” ise kadim Slavca yazılmış bir metindir. II.  Dünya Savaşı’nın sonuna kadar orijinali bulunan ve üzerinde çeşitli tercüme yapılmış kitabın, savaşta kaybolduğu söylenir. Bugün elimizde kısmen olarak orijinali vardır.
 

İdris Peygamber’in İki Kitabı Enok’un Kitabı isimli 396 sayfadan oluşan kitap ; Richard Laurance tarafından yazılmış ve İDİL YAYINCILIK yayınevinin 01.02.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

İdris Peygamber’in İki Kitabı Enok’un Kitabı pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.