İçimizden Geçen Irmak Mustafa Kutlu ile Erzincan pdf – Yandex indir

tarafından
5
İçimizden Geçen Irmak  Mustafa Kutlu ile Erzincan pdf – Yandex indir

Mustafa Kutlu’nun memleketi Erzincan ile kurduğu ilişkiden yola çıkarak hazırlanmaya başlanan bu kitap, yazarın hikâyeciliği ve ressamlığı hakkında pek çok yazar tarafından kaleme alınan makalelerle zenginleşti. Halil İbrahim Özdemir’in hazırladığı eserde Mustafa Kutlu’nun kendi ağzından anlattığı hayat hikâyesi de yer alıyor.
 
“Günümüz Türk hikâyesinin Kutup Yıldızı şüphesiz ki Mustafa Kutlu’dur. Yazar, bugüne kadar yazdığı hikâye, deneme ve senaryolarıyla Türk insanını yansıtan samimi bir mihmandar oldu. Yazamadıklarınıysa resme aktardı. Bazen de futbol oynadı. Kalabalıklardan ve kargaşadan uzak kaldı. Onu okuyanlar yazılarında kendilerini buldu, içimizden biri olarak gördü. Onun kendine mahsus bir ‘Fildişi Kulesi’ yoktu. El uzatılınca kavuşulacak mesafedeydi. Kahvehanede, çay ocağında önünde kitabıyla, kalemiyle halkla iç içeydi.”
 

İçimizden Geçen Irmak Mustafa Kutlu ile Erzincan isimli 248 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve DERGAH YAYINLARI yayınevinin 19.01.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

İçimizden Geçen Irmak Mustafa Kutlu ile Erzincan pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.