Hz. Üzeyir Fassı / 14. Fas pdf – Yandex indir

tarafından
19
Hz. Üzeyir Fassı / 14. Fas pdf – Yandex indir

“Kader demek, senin vücudunun yoğurulmuş toprağıdır. Her ne olup ne bitecekse toprağınla beraber yoğurulmuştur. Zamanı geldikçe vukua gelir. Fakat bütün bunlar, sebeplere bağlanmıştır. Ancak sen sebepleri görme. Hep Allah’tandır. Evvel de O’dur, Âhir de O’dur. Zâhir de O’dur, Bâtın da O’dur.”
Hz. Ken’an Rifâî
 
İbnü’l-Arabî Hazretleri, bu fassta Kur’ân’ın ve Üzeyir Peygamber’in mânâsından yararlanarak kader sırrını anlatmaktadır. Kader sırrı, yalnız Allah’ın bildiği bir sırdır ki gaybın anahtarları O’nun katındadır ve onları sadece O bilir (En’âm, 59). Ama anlaşılıyor ki fena makamına gelip Hakk’a sığınan ve Hakk’ın vücudunu giydikten, yani Hak’la Hak olduktan sonra Allah bazı sevdiklerine kader sırrını açıklamıştır. Üzeyir Peygamber ise bu sırrın açıklanışını 100 yıl ölüp sonra dirilerek göstermiş, yani “ölmeden önce ölü” makamına gelmeden bu sırrın bilinemeyeceğini ispatlamıştır
 

Hz. Üzeyir Fassı / 14. Fas isimli 96 sayfadan oluşan kitap ; İbnü’l Arabi tarafından yazılmış ve NEFES YAYINLARI yayınevinin 08.02.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan El-Münkız mine’d-Dalal Hakikat Arayışı pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde El-Münkız mine’d-Dalal Hakikat Arayışı indir, El-Münkız mine’d-Dalal Hakikat Arayışı oku ve El-Münkız mine’d-Dalal Hakikat Arayışı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hz. Üzeyir Fassı / 14. Fas pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.