Hz. Muhammed Tolstoy’un İslam Peygamberi İle İlgili Kayıp Risalesi pdf – Yandex indir

tarafından
7
Hz. Muhammed  Tolstoy’un İslam Peygamberi İle İlgili Kayıp Risalesi pdf – Yandex indir

“…Bunu söylemek ne kadar tuhaf olsa da benim için Muhammedilik, Haça tapmaktan (Hıristiyanlık’tan) mukayese edilemeyecek kadar yüksekte duruyor. Eğer insan, seçme hakkına sahip olsaydı, aklı başında olan her bir insan, şüphe ve tereddüt etmeden Muhammediliği; tek Allah’ı ve onun Peygamberini kabul ederdi.”
Lev N. Tolstoy (1828-1910)
 
Ünlü Rus yazarı L. N. Tolstoy, 1908 yılında, Abdullah El-SÜHREVERDİ’nin Hindistan’da basılmış “Hz. Muhammed’in Hadisleri” kitabını okumuştur. Okuduğu hadislerden bir risale (kitapçık) tertip etmiş, bunu Rusya’nın ’Posrednik’ adlı yayınevinde bastırmıştır.
 
Rus halkı ve özellikle Rus aydınları, L. N. Tolstoy’u ilahi bir kuvvete sahip görüyor ve onun İslamiyet’i kabul etmesinin duyulmasının Rus toplumu içinde İslam’a güçlü bir akım başlatabileceğini biliyorlardı. Bu yüzden de Tolstoy’un Hz. Muhammed’in hadislerinden derlediği kitapçığını KGB gibi Rus istihbarat birimleri gizli tutmaya, unutturmaya ve basılmasını engellemeye çalışıyorlardı. Tolstoy, bu risale (kitapçık) ile Rus okurlarını Hz. Muhammed’in hadisleriyle tanıştırmıştır. Hadislerden seçtiği konularda ’fakirlik’ ve ’eşitlik’ gibi kavramları esas almış, Rus halkına ve onları aldatanlara bir ders verir nitelikte olmasına özen göstermiştir. 
 
Tolstoy, seçip kitapçık haline getirdiği bu hadislerle, gerçek adalet ve eşitliğin, kardeşlik ve fedakârlığın, insana saygı ile sevginin İslam’da olduğunu vurgulamak istemiştir…
 

Hz. Muhammed Tolstoy’un İslam Peygamberi İle İlgili Kayıp Risalesi isimli 142 sayfadan oluşan kitap ; Lev N. Tolstoy tarafından yazılmış ve ÇALIKUŞU KİTAP yayınevinin 09.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kuzey Kapısı pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Kuzey Kapısı indir, Kuzey Kapısı oku ve Kuzey Kapısı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hz. Muhammed Tolstoy’un İslam Peygamberi İle İlgili Kayıp Risalesi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.