Hz.Muhammed’in (s.a.v.) Diplomatik İlişkileri ve Mektupları pdf – Yandex indir

tarafından
6
Hz.Muhammed’in (s.a.v.) Diplomatik İlişkileri ve Mektupları pdf – Yandex indir

Resûlullah’ın (s.a.v.) yazmış olduğu mektuplar, büyük bir bilgi ve siyasî hazine niteliğindedir. O’nun, civar hükümdarlar ve Arap emirleri ile geliştirdiği diplomatik ilişkilerin, siyer tarihimiz içinde hep özgün bir yeri olmuştur.
 
Elinizdeki kitap, Hz. Peygamber’in (s.a.v.) hayatına, alışık olmadığımız bir pencereden ışık tutuyor. Böyle kıymetli bir eseri, sabırlı bir çalışma ile sahih kaynaklardan toplayarak bize kazandıran İbrahim Halil Er; diğer mektup çalışmalarından farklı olarak, mektupların Arapça nüshalarını da bu çalışmasına eklemiş, böylece Resûlullah’ın (s.a.v.) orijinal sözlerini de bizlere sunmuştur..
 

Hz.Muhammed’in (s.a.v.) Diplomatik İlişkileri ve Mektupları isimli 384 sayfadan oluşan kitap ; İbrahim Halil Er tarafından yazılmış ve MEVSİMLER KİTAP yayınevinin 11.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Günümüz İnsanına Fususu'l-Hikem pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Günümüz İnsanına Fususu'l-Hikem indir, Günümüz İnsanına Fususu'l-Hikem oku ve Günümüz İnsanına Fususu'l-Hikem pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hz.Muhammed’in (s.a.v.) Diplomatik İlişkileri ve Mektupları pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.