Hüseyin Nihal Atsız Hayatı-Düşüncesi-Etkisi pdf – Yandex indir

tarafından
14
Hüseyin Nihal Atsız  Hayatı-Düşüncesi-Etkisi pdf – Yandex indir

Nihal Atsız, ateşli ve keskin bir üsluba sahip olması yanında, hususi hayatında sakin, kibar, mülayim, nüktedan ve şakacıydı. Vakur davranışı ve tevazu içinde yaşayışı ile dimdik ve sağlam karakteri ile atsız Bey, Türk tarihinin derinliklerinden kopup gelen bir kişilikti. Hayatı boyunca Atsız ile uğraşılmıştır. Her seferinde de uğraşanlar yenilmiştir. Mağlup olanların yerine yenileri gelmiş, fakat ne Atsız’ı yıldırabilmişler ne de ülküsünü yenebilmişlerdir.
1930-1970 yıllarına damga vurmuş bir düşünür olan Nihal Atsız Türk Tarihini yazmaktan daha önemli bir şey yapmayı, Türklük uğrunda yaşadığı çileli hayatı ve mücadelesi ile Türk Tarihine koskoca bir yeni fasıl eklemiş ve bir Türkçülük sembolünü romanlarıyla, makaleleriyle, şiirleriyle gerçek ve üstün milliyetçi insan tipini gelecek nesillere sunmuştur.
Davetiye Şiirinden
Ey Benito Mussolini! Ey gayet yüce,
İtalyanlar başvekili muhterem Düce!
Duydum ki, yelkenleri edip de fora
Gelecekmiş orduların yeşil Bosfora.
Buyursunlar… Bizim için savaş düğündür;
 

Hüseyin Nihal Atsız
Hayatı-Düşüncesi-Etkisi isimli 374 sayfadan oluşan kitap ; Faruk Yılmaz tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINEVİ yayınevinin 12.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Tepedeki Ev pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Tepedeki Ev indir, Tepedeki Ev oku ve Tepedeki Ev pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hüseyin Nihal Atsız Hayatı-Düşüncesi-Etkisi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.