Hukukun Temelleri pdf – Yandex indir

tarafından
48
Hukukun Temelleri pdf – Yandex indir

Kitap, öteden beri hukuk fakültelerinde; “hukuka giriş”, “hukuk başlangıcı” veya “hukukun temel kavramları” adıyla, diğer fakülte ve yüksekokullarda; “hukukun temelleri” veya “temel hukuk bilgileri” adıyla okutulan dersin birincil kaynak ihtiyacını karşılamak üzere çok sayıda öğrencimin ısrarlı talepleri sonucu yazıldı.

Esasen bu alanda, değerli bilim adamlarınca çok sayıda eser yazılmıştır. Ne var ki bunlar konu ve muhteva itibarıyla çok farklılık arz ettiğinden öğrencinin zihninde bir takım sorular gündeme getirmektedir. Öyle ki, “acaba bunun hangisi hukuk?” sorusu bile sorulmaktadır. Bu çerçevede kaleme alınmış kitapların bir kısmı, münhasıran ön lisans talebelerine hitap ederken, bir kısmı hukuk fakülteleri dışında kalan diğer fakülte ve yüksekokul talebelerine yönelik olarak hazırlanmıştır. Diğer bir kısmı ise sadece hukuk fakülteleri için, yüksek lisans eğitimine de temel teşkil etmesi bağlamında doktriner tartışmaları da içerecek derinlikte hazırlanmıştır.
İşte bu noktadan hareketle, büyük ölçüde lisans talebelerine hitap etmekle birlikte, ön lisans talebelerinin de zorlanmadan anlayabileceği tarzda kaleme alınan bu eserde, konular ve terminolojik kavramlar örneklerle anlatılmıştır. Eserde son yıllarda önem kazanan; bilişim hukuku, çevre hukuku, tüketici hukuku, enerji hukuku, iş sağlığı ve güvenliği hukuku ile muhasebe ve denetim hukuku gibi karma hukuk dalları, tüm boyutları ile olmasa da bir ders kitabının sınırları içinde öğrenciye ve okuyucuya sunulmuştur.
 

Hukukun Temelleri isimli 267 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. İlhami Söyler tarafından yazılmış ve PLATON HUKUK yayınevinin 24.01.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kişisel Verilerin Korunması ve Rekabet Hukuku Bağlamında Veri Taşınabilirliği Hakkı pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Kişisel Verilerin Korunması ve Rekabet Hukuku Bağlamında Veri Taşınabilirliği Hakkı indir, Kişisel Verilerin Korunması ve Rekabet Hukuku Bağlamında Veri Taşınabilirliği Hakkı oku ve Kişisel Verilerin Korunması ve Rekabet Hukuku Bağlamında Veri Taşınabilirliği Hakkı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hukukun Temelleri pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.