Hıyarname pdf – Yandex indir

tarafından
9
Hıyarname pdf – Yandex indir

Doğup büyüdüğüm köyde, rahmetli dedemin bostanında büyüklerimiz envaiçeşit sebzenin yanında zerzevatın ana rüknü olan hıyar için mutlaka bir hıyarlık kısmı ayırır, tarlanın o bölümüne hıyar ekerlerdi… O zamanlar Anadolumuzun her yerinde “Şu sazıma bir düzen ver” türküsü çalınırdı.

Hem karnım doysun hem de hıyarım tam olsun! Karnını doyurmak ve bu süfli arzunu yerine getirmek için pek tabiidir ki hıyarını yemek mecburiyetindesin. Buna fiziki mecburiyetin vardır. Oturup karnım doydu diye şükretmek gerekirken “Eyvah, neden hıyarım eksildi, kırıldı, bitti!” diye ağıt yakmanın hiçbir anlamı ve geçerliliği söz konusu değildir.
 

Hıyarname isimli 394 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Hayrullah Şanzumi tarafından yazılmış ve KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY) yayınevinin 30.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Bir Kelebek Masalı Bir Köpek Romanı pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Bir Kelebek Masalı Bir Köpek Romanı indir, Bir Kelebek Masalı Bir Köpek Romanı oku ve Bir Kelebek Masalı Bir Köpek Romanı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hıyarname pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.